Bude mít stát na přeplacení expertů na kyber. hrozby?

Publikováno: 25.05.2017

Stát si uvědomil realitu kybernetických hrozeb a snaží se proti nim zabezpečit. Zákon o Vojenském zpravodajství je jedním z takových kroků. Nechme tentokrát stranou, zda tím zpravodajci dostanou bianco možnost šmírovat, co kdo na internetu dělá, nebo zda jejich činnost bude pod dostatečným dohledem, aby se předešlo možným excesům. Podívejme se však na problematiku kybernetické bezpečnosti státu očima personalistů.

V oblasti IT je nedostatek lidí. Už dlouho. A zejména těch zkušených. Firmám v branži proto nezbývá, než se o zaměstnance vzájemně přetahovat a přeplácet je. Ty, které se zabývají kybernetickou bezpečností, nejsou výjimkou. Specialista na kybernetické hrozby je hodně úzký profil. Může si tak říct o mzdu 80 i 100 tisíc korun měsíčně, ale klidně i o víc.

Zamýšlené Národní centrum kybernetických sil má mít roční rozpočet 300 milionů korun. Tato částka má podle ministerstva obrany posloužit zejména k vybudování movité i nemovité infrastruktury, vzdělávání personálu a na zajištění provozu po dobu budování centra.

Kdo stojí za mohutným kybernetickým útokem? Stopy vedou do KLDR

Otázkou tedy je, jaké budou skutečné platové možnosti nově vznikajícího centra. Statisícová mzda přitom ve státní službě rozhodně není běžná. Když přitom vezmeme ještě v úvahu, že jeho pracovníci budou muset mít bezpečnostní prověrky, dodržovat mlčenlivost a dost pravděpodobně pro ně budou platit i další omezení, může být najednou i sto tisíc měsíčně málo.

A co když stát dostatečné prostředky na špičkové odborníky nenajde? Jaká bude v takovém případě reálná úroveň centra kybernetických sil? A jak kvalitní kybernetickou ochranu státu poskytne?

Lukáš Vejman
Autor je jednatelem společnosti MyCom.

Zdroj: https://www.denik.cz/komentare/lukas-vejman-bude-mit-stat-na-preplaceni-expertu-na-kyberneticke-hrozby-20170525.html

Nebojte se nám ozvat!

Ať hledáte partnera pro spolupráci,
nebo řešení konkrétního problému,
jste zde správně.

Sídlo společnosti a korespondenční adresa
MyCom Solutions, s.r.o.
Prosek Point – budova A, 4. patro, Prosecká 851/64, 190 00 Praha 9

IČ: 28528948, DIČ: CZ28528948

Recepce: +420 222 200 681
E-Mail: recepce@mycom.cz
Hotline: +420 222 200 686
E-Mail: support@mycom.cz
Obchod
Kybernetická bezpečnost a IT outsourcing
Petr Punčochář
petr.puncochar@mycom.cz
+420 724 880 119
Obchod
Hardware a software
Štěpán Červenka
stepan.cervenka@mycom.cz
+420 797 623 640

Napište nám

  Naši partneři

  Přihlášení k odběru novinek

  CENTRUM SDÍLENÝCH SLUŽEB KYBERCENTRUM MY COM SOLUTIONS

  Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost
  Dotační program: ICT a sdílené služby – Výzva IV
  Číslo projektu: CZ.01.4.04/0.0/0.0/18_232/0018091

  Harmonogram projektu: 1. 6. 2019 – 30. 6. 2022

  Cílem projektu je vybudování špičkového CSS, které bude poskytovat sdílené služby v oblasti dálkové analýzy a správy zabezpečení klientů, ochrany a zabezpečení IS, aplikačního softwaru, hardwarové infrastruktury a související činnosti s kybernetickým zabezpečením provozu.

  CSS se bude orientovat na služby kybernetického zabezpečení a řešení kybernetické bezpečnosti v cloudu, tzn. služby v oboru kybernetického zabezpečení, kybernetického zabezpečení v cloudu a souvisejících činností (dálková analýza a správa zabezpečení klientů-B2B segmentu). MyCom Solutions využije centrální administrace infrastruktury a poskytne službu komplexně, převezme odpovědnost za řízení a provoz vybraných vnitropodnikových funkcí u klientů, bude poskytovat služby spojené s podporou procesů v oblasti kybernetické bezpečnosti organizací.

   

  DATACENTRUM MYCOM SOLUTION

  Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

  Dotační program: ICT a sdílené služby – aktivita Budování a modernizace datových center – Výzva IV

  Registrační číslo: 01.4.04/0.0/0.0/18_237/0018477

  Harmonogram projektu: 1. 10. 2020 – 30. 4. 2021

  Projekt nového datového centra v Hradci Králové se zaměřuje na poskytování služeb virtuálního serveru, replikace serveru a primárně zajištění služeb zálohování serveru a stanic do cloudu.

  DC společnosti MyCom Solutions, s. r. o. zavádí své nové služby na trh: replikační a zálohovací služby, služby poskytování serverů z virtualizované infrastruktury (serverhosting).